Články z NHL - 02.08.2020 08:01

Zostrihy: Hustý reštart NHL s gólom a bitkou. A čo Tatar?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste

NHL po krátkom prípravnom období reštartovala svoju činnosť a vhupla do rozšíreného play off. Sedem najhorších tímov v základnej časti už nepokračuje. Najlepšie 4 mužstvá z oboch konferencií majú istú účasť v 1. kole play off a pobijú sa "len" v skupine o nasadenie. Teraz teda hrá 8 dvojíc o účasť v 1. kole play off v predkole na tri víťazné zápasy.

Zápasy sa hrajú v tzv. "hub cities", teda neutrálnych dejískach. V Toronte sa rozložilo 12 mužstiev z Východnej konferencie, v Edmontone 12 tímov zo Západnej konferencie. Na finále oboch konferencií a na finále play off sa všetky kluby presunú do Edmontonu.

Montreal Canadiens zvíťazili nad Pittsburghom 3:2 po predĺžení. Slovenský reprezentant Tomáš Tatar za 18 minút na ľade nebodoval.

Carolina Hurricanes rovnako pokorila New York Rangers 3:2. Hurikáni dali gól už po 61 sekundách a o ďalšiu minútku sa strhla prvá bitka.

Ostrovania zvíťazili nad Floridou 2:1.

Edmonton prehral s Chicagom 4:6. Skvelý duel odohral "jastrab" z Čiech David Kubalík, ktorý zaznamenal dva góly a tri asistencie.

Calgary si poradilo s Winnipegom 4:1