Články z NHL - 11.08.2020 18:14

Niečo tomu play-off chýba. Napríklad Draisaitl či Crosby

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Predkolová časť play-off je na konci a mužstvá sa púšťajú do oficiálnych vyraďovacích bojov tak, ako ich poznáme. Hrať sa bude bez divákov a s naďalej sprísnenými hygienickými podmienkami, ale bežného diváka už nebude mýliť skupina, z ktorej sa nedá vypadnúť, a súbežné predkolo na tri víťazstvá. Bojov o Stanley Cup sa zúčastní sedem Slovákov, no mnohí priaznivci už teraz smútia nad tým, aké veľké mená si tento rok predĺžia svoju dovolenku a budú teda absentovať.

Asi najväčšie sklamanie pripravil Edmonton Oilers s Pittsburghom Penguins. Obaja hrali predkolo v pozícii tabuľkovo silnejšieho mužstva, no na súpera nestačili. Najlepšie na tom bol Edmonton, ktorému len tesne cez základnú časť ušla prvá štvorka a o svoje miesto tak musel zabojovať. Chicagu však podľahol 1:3 na zápasy a jedenásťbodový tabuľkový rozdiel ostal len v rovine štatistickej zaujímavosti. Veľmi podobná bola aj situácia Pittsburghu, ktorý takto absolvoval duely s Montrealom a v pomere 3:1 v sérii sa tešil tím s Tomášom Tatarom.

V praxi to znamená, že bez šance na Stanley Cup ostalo niekoľko veľkých hviezd ligy. Medzi nimi dvaja najproduktívnejší hráči dlhodobej časti Leon Draisaitl a Connor McDavid, ale aj Artemij Panarin, ktorému patrilo štvrté miesto a siedmy Auston Matthews. Už len táto štvorica v súčte nastrieľala 156 gólov, no to nie je všetko. Vypadnutie Pittsburghu škrtá zo zoznamu hviezd mená Sidneyho Crosbyho a Jevgenija Malkina, absencia Toronta bude zároveň absenciou Johna Tavaresa a Morgana Riellyho. Čo ukázať rozhodne mal aj Aleksander Barkov s Jonathanom Huberdeauom z Floridy Panthers a aj zadák Roman Josi z Nashvillu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora