Články z NHL - 13.08.2020 10:01

Hlásatelia sa nenudia. Ďakujú fanúšikom aj informujú o počte divákov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Vyraďovacie boje sú vrcholom sezóny pre hráčov, trénerov, fanúšikov, ale aj komentátorov a hlásateľov. Posledná skupina hokejových nadšencov má svoju prácu tento rok o poznanie smutnejšiu a nudnejšiu ako tomu bývalo v minulosti. Na ich predstavenie hráčov či ohlásenie strelca z tribún nik nereaguje a vytrácajú sa aj obligátne formulky s privítaním divákov či upozornením na pravidlá, ktoré na štadióne treba dodržiavať. Aspoň by to človek čakal. V edmontonskom Rogers Place si dokážu užiť aj "prázdne" zápasy a sociálne siete bavia hláseniami aj informáciami priamo na svetelnej kocke.

​Začalo to informáciou o počte divákov, ktorú zverejnili v úvodný hrací deň predkola vyraďovacej fázy. S patričnou grafikou k play-off 2020 sa na kocke objavila táto informácia a cifra nemohla byť iná ako jedna veľká "nula". Údaj, pre úplnosť, zverejnili počas zápasu Colorada so St. Louis, Vancouveru s Minnesotou aj Nasvhillu s Arizonou. Len aby sa nezabudlo a aby zapisovateľ nezabudol v informáciach o zápase toto číslo uviesť. Neostalo len pri tom a Edmontončania si povedali, že podobné odkazy budú priaznivcom posielať častejšie. Vďaka pozornosti kameramanov sa k divákom skutočne dostanú.

Takto bola do zápasov zakomponovaná informácia o tom, že sú povolené pravidelné návštevy chladničky, no tá by nemala ostať otvorená. Usporiadateľ zápasu musí dbať aj o to, aby sa nik z fanúšikov nezranil, čo sa zväčšia rovnako rieši odkazom cez hlásateľa či grafika a obrazovku. Takto sa k priaznivcom najlepšej ligy sveta dostalo prianie, aby bezpečne a opatrne opustili po zápase svoje kreslo či gauč a zdraví sa dostali do spálne.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa NHL (@nhl),

Keď aktualizované informácie o šírení koronavírusu upozornili na nové prípady a výraznejší nárast, opatrenia musel prijať aj spôsob fandenia. V Edmontone preto prostredníctvom kocky informovali o striktnom zákaze robenia mexických vĺn, pretože pri nich sa fanúšikovia dostávajú do väčšieho pohybu a zintenzívňujú sociálny kontakt. Prirodzene, z hygienických dôvodov nemohli na ľadovej ploche pristávať ani žiadne predmety, vrátane šiltoviek po dosiahnutí hetriku.

Informácia pre neprítomných divákov na NHL počas pandémie
Zdroj: Instagram

​Aby ale neprítomným fanúšikom na zimnom štadióne len nezakazovali veci, zvyknú im aj poďakovať za neúnavnú podporu, ktorú hráči nepočujú, ale aspoň cítia. Do tohto žartu sa trefne zakomponoval aj vysielateľ, ktorého kamery nasnímali odkaz na kocke a následne zamerali pozornosť na to jediné, čo bolo z tribún ako-tak cítiť. Šlo o štyri ventilátory na zápase Dallasu so St. Louis, ktoré v Rogers Place niekto "usadil" a nevedno prečo.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora