Články z NHL - 14.08.2020 11:37

História si ho zapamätá ako jedného z najhorších GM v NHL

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Platové stropy či draftové práva zabezpečujú, aby bola NHL vyrovnanou súťažou a aby mal šancu na zisk Stanley Cupu prakticky ktorýkoľvek celok. Vrátane Floridy Panthers, ktorá sa od svojho vzniku v roku 1993 dočkala jednej finálovej účasti, no na absolútny trón nikdy nevyšla. Po prvých desiatich rokoch fungovania sa klub dostal do rúk ambicióznejšieho majiteľa, ktorý angažoval generálneho manažéra Dalea Tallona s jasným cieľom. Jeho úlohou bolo prepracovať tím k titulu.

Ten výzvu prijal v máji 2010, no jeho snaženie prinieslo desaťročie absolútnych neúspechov. "Za ostatnú dekádu Dale pozdvihol úroveň našej organizácie, pre hráčov sa náš tím stal atraktívnou destináciou. Keď sme v roku 2013 kúpili klub, robili sme tak s vidinou zisku Stanleyho pohára, s touto snahou sme však neuspeli," uviedol klub k správe o rozviazaní spolupráce. Panthers vyhrali sériu play-off naposledy ešte v roku 1996. V danom roku sa prepracovali až do finále proti Coloradu a ich farby hájil aj Slovák Róbert Švehla. Odvtedy však Florida nikdy neprešla prvým vyraďovacím kolom.


Floridský koniec sezóny nastal po vysokej prehre 1:5

Mizériu neprelomila ani v tomto ročníku, keď v predkolovej fáze stroskotala na New Yorku Islanders v pomere 1-3 na zápasy. V Tallonovej ére sa pritom napriek vysokým ambíciám podarilo postúpiť do vyraďovacích bojov len tretí raz. V roku 2011 nestačila na New Jersey, v roku 2016 na newyorských Islanders a tento rok im vystavil stopku rovnaký súper. Bolo to dokonca ešte pred oficiálnym prvým kolom play-off, do ktorého by sa inak Panthers z desiatej konferenčnej priečky nedostali.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora