Články z NHL - 20.08.2020 18:51

Tortorella ušiel z posezónnej tlačovky po necelej minúte

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hokejisti Columbusu Blue Jackets majú za sebou ďalšie rýchle vypadnutie v play-off NHL, keď v prvom vyraďovacom kole nestačili na Tampu Bay v pomere 1-4 na zápasy. V rovnakej fáze stroskotali aj v rokoch 2017 a 2018, následne prišiel jeden postup do druhého kola, no naň sa nadviazať nepodarilo. Od zasadnutia na trénerskú stoličku Johna Tortorellu k tomu možno pripočítať ešte jednu neúčasť v nadstavbovej časti a skúsený americký tréner musel na posezónnej tlačovej konferencii opäť vysvetľovať neúspech.

Evidentne sa mu do toho príliš nechcelo a posledný kontakt s novinármi v ročníku 2019/20 trval len trištrvrte minúty. Blue Jackets po dvoch tretinách viedli 3:2, no dianie sa dostalo do predĺženia a výsledkom 5:4 nakoniec oslavovala výhru Tampa. "Viete čo, ľudia? Nebudem tu dojímavo rečniť a rozprávať o morálnych víťazstvách a podobných klišé. Buďte v bezpečí." skonštatoval, zodvihol sa a odišiel. Za svoju prílišnú stručnosť dostal od vedenia ligy finančnú pokutu, rovnako ako za svoje výstupy proti arbitrom priamo počas duelov.