Články z NHL - 21.08.2020 22:56

Po hodoch bruchabôľ: druhá najkratšia Ovečkinova sezóna

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ruský hokejový cár Alexander Ovečkin bol v sezóne 2017/18 ústrednou postavou a ťahal svoj Washington Capitals až k zisku vytúženého Stanleyho pohára. Sám pritom vo vyraďovacej fáze strelil 15 gólov a na ďalších 12 prihral. Potom však nasledovali dva oveľa smutnejšie roky. Najprv "Caps" ako tretí tím Východnej konferencie stroskotali v prvom kole na Caroline 3-4 na zápasy a tento rok ich v rovnakej fáze zastavil New York Islanders.

Rus pritom pri zníženom počte zápasov základnej časti nahral 72 bodov, čo je druhé najnižšie číslo od jeho vstupu do NHL. Menej ich bolo len v ešte kratšom ročníku 2012/13, ktorý ovplyvnila polsezónna výluka. Napriek všetkému, Ovečkin bol stále najlepším washingtonským strelcom a druhým najproduktívnejším hráčom. V čase vypadnutia sa nachádzal na delenom prvom mieste celoligových streleckých štatistík s Davidom Pastrňákom. Ten však je naďalej v hre a zoznam konkurentov sa mu značne skrátil. Matthews, Draisaitl, Zibanejad, Aho, Connor, Eichel ani McDavid už ďalšie nepridajú.

Kapitán celku z hlavného mesta strieľal počas celej sezóny 0,68 gólu na zápas a nahral 0,95 bodu na stretnutie. V porovnaní s minulosťou, ide o lepší priemer ako v zlatej sezóne 2017/18 aj od 2015/16, ktorá patrila medzi jeho lepšie. V ročníku 2018/19 však nastrieľal 55 gólov a atakoval stobodovú métu aj napriek skorému vypadnutiu. Islanders však dobrou defenzívou dokázali najväčšiu ofenzívnu hrozbu súpera tento rok vymazať a sériu ovládli. V klube tak bude na zamyslenie fakt, že v tabuľke strelcov je za Ovečkinom Oshie a Vrána, ktorí nastrieľali len zhruba polovicu gólov. V Edmontone, Bostone aj v Rangers sa opierajú o strelecké duo s porovnateľným počtom zásahov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora