Články z NHL - 25.08.2020 08:24

Agent zverejnil obrázok prebodnutého Fleuryho. Zožal vlnu kritiky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Myšlienka dobrá, realizácia otrasná. Kanadský brankár Marc-Andre Fleury sa v pred sezónou 2017/18 upísal Vegas Golden Knights, ktorí si ho vybrali z Pittsburghu v rámci expanzného draftu. Odvtedy sa v klube stal neohrozenou brankárskou jednotkou, hneď v prvej sezóne nováčik siahal na Stanley Cup, no vo finále podľahol Washingtonu. Aj v nasledujúcich dvoch ročníkoch púšťal tento gólman Subbana či Lehnera do bránky veľmi sporadicky, no najnovšie správy z tábora "zlatých rytierov" hovoria o zhoršených vzťahoch Fleuryho a trénera Petra DeBoera. Za následok to malo, že v play-off sa stal brankárskou dvojkou a jeho budúcnosť v klube je veľmi otázna.

Uznávaný hráčsky agent Allan Walsh na to reagoval obrázkom na Twitteri. Na ňom je kľačiaci Fleury, ktorý má v chrbte zabodnutý meč a na ňom svieti meno kouča Vegas. Myšlienka je úplne jasná a veľa fanúšikov vidí situáciu medzi Fleurym a DeBoerom veľmi podobne. Napriek tomu tento príspevok vyvolal aj kritiku a veľkú nevôľu diskutujúcich. Svoj príspevok sám zakrátko odstránil, no vďaka retweetom sa na sociálnej sieti obrázok udržal a ďalej sa o ňom vo veľkom hovorí. Walsh má pritom vo svojom portfóliu aj mená ako Pacioretty, Huberdeau alebo Drouin a zastupuje aj Slovákov Andreja Sekeru, Jaroslava Haláka a niekoľkých českých hokejistov.

"Poznáme sa od mojich pätnástich rokov, často spolu hovoríme o hokeji aj o živote a o svojich klientov sa stará najlepšie, ako vie. To platí aj v mojom prípade, chcel sa ma zrejme v danej situácii, kedy príliš nechytávam, zastať," povedal samotný brankár. Vzťahy s trénerom rozoberať nechcel, no svojho brankárskeho kolegu pochválil a vyzdvihol kamarátske vzťahy, ktoré udržiavajú. Otvorenejšie sa zrejme veci budú preberať na konci ročníka, keďže Vegas sú stále v hre a o postup medzi najlepšie kvarteto bojujú s Vancouverom Canucks.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora