Články z NHL - 25.08.2020 07:28

Sekerov Dallas zničil Colorado v druhej tretine, Islanders začali čistým víťazstvom

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/youtube

Andrej Sekera bol pri druhom víťazstve Dallasu Stars v druhom súboji semifinále Západnej konferencie NHL nad Coloradom Avalanche 5:2. Stav série je teda 2:0.

Dallas pritom prehrával v polovici stretnutia už 0:2, ale do konca druhej tretiny to stihol otočiť  na 4:2 a skóre uzavrel v tretej časti hry.  Sekera strávil na ľade takmer 19 minút a zaznamenal dve plusky. Tretí zápas série je na programe v noci na štvrtok o 4.30 SELČ.

Úspešný vstup do 2. kola zaznamenali hokejisti New Yorku Islanders, ktorí zdolali v úvodnom dueli semifinálovej série Východnej konferencie Philadelphiu jednoznačne 4:0. Ruký brankár ostrovanov Semjon Varlamov tak má už druhý čisté konto v rade. Jeho šnúra bez inkasovaného gólu trvá už 136 minút a 20 sekúnd. Iba 40 sekúnd mu chýba, aby prekonal klubový rekord v play off Billyho Smitha v roku 1980. Ďalší zápas sa bude hrať v stredu o 21.00 SELČ.