Články z NHL - 27.08.2020 08:11

Haláka vyhnali z brány, rovnako dopadol aj Varlamov

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/youtube

V NBA sa nehralo, futbalová MLS v zámorí tiež bojkotovala viaceré stretnutia pre nepokoje vo Wisconsine, zato NHL si žije vo svojej bubline a na programe boli tri zápasy

Hráči Tampy Bay s Bostonom nastúpili za 24 hodín na druhý vzájomný zápas. Jarovi Halákovi teda nestihol výstroj ani uschnúť a už opäť čelil Černákovcom. Aj vďaka Erikovej asistencii a štyrom pluskám, či zavadzajúcim rozhodcom a hlavne presným strelám Blesky viedli už v polovici duelu 4:1 a vyhnali unaveného Haláka na striedačku. Boston musel vyskúšať novú akvizíciu Čecha Vladařa. Vo svojej premiére v NHL ho riadne vykúpali, inkasoval trikrát a je z toho debakel 1:7. Boston prehráva v sérii 1:2 a medvede majú jeden deň voľno, aby sa pozbierali z debaklu.

Podobne sa brankári striedali aj v zápase Philadelphie s New Yorkom Islanders. Letci za 16 minút vyhnali hviezdu Semjona Varlamova, ktorý v predchádzajúcej sérii vymazal krajana Ovečkina z Washingtonu. No ostrovania si dokázali šnúrou troch gólov vynútiť dve minúty pred sirénou predĺženie, v ňom ale nakoniec rozhodol obranca Flyers Philipp Myers niekoľkokrát presne tečovanou tvrdou strelou. Philadelphia vyhrala 4:3 po predĺžení a stav série je vyrovnaný 1:1 a týchto borcov čaká ďalší duel už dnes v noci.

Tretí dnešný zápas, ktorý sa dohral iba pred pol ôsmou ráno nášho času, neskončil pre Sekerov Dallas dobre, Stars prehrali 4:6 a Colorado tak znížilo stav v sérii na 1:2.