Články z NHL - 29.08.2020 09:49

Modré čiary v NHL môžu dočasne zmeniť svoju farbu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Zvyšok tohtoročnej National Hockey League by sa mohol dohrať bez modrých čiar. Neprestali by sa však pískať ofsajdy a ani by sa nijak nemenili pravidlá. Len by boli prefarbené na čierno. S týmto nápadom prišla Aliancia za diverzitu v hokeji, ktorá takto reagovala na ďalšiu vraždu Afroameričana v Spojených štátoch amerických.

Sedem výstrelov do chrbta zabilo Jacoba Blakea a v reakcii na to sa hokejisti aj basketbalisti dohodli, že v piatok nenastúpia na žiaden zápas play-off. Športové ticho malo byť prejavom solidarity, ale aj upozornením, že zmena systému jednoducho musí prísť a polícia podobne konať nesmie.

Zdať sa to môže ako prestrelená požiadavka a plán, ktorý sa nenaplní, ale zámorské súťaže sú v závere tejto sezóny naladené tak, že sa do boja proti rasizmu zaangažujú výrazne a sú odhodlané podporovať podobné kampane za rovnosť a diverzitu. Práve spomenutá Aliancia pritom prišlo s návrhom, aby športovci odbojkotovali hrací deň a naozaj dosiahli odloženie niekoľkých hokejových, basketbalových aj bejzbalových stretnutí. Okrem čiernych čiar navrhla aj to, aby hokejisti na rozkorčuľovanie vyšli v špeciálnych čiernych dresoch.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora