Články z NHL - 31.08.2020 11:02

Novou maskou vzdáva hold hviezdam tmavej pleti

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

S reakciou na aktuálne spoločenské dianie v Spojených štátoch amerických prišiel aj brankár Curtis McElhinney. Tento raz nejde o žiadne kľačanie či bojkotovanie zápasov, ale zvyšok play-off hodlá odchytať so špeciálnou maskou, ktorá oslavuje športové legendy tmavej pleti. Vykresliť si na ňu nechal prvého Afroameričana v NHL Willieho O'Reeho, hoci nehájil farby Tanpy Bay. Obklopuje ho legendárny boxer Muhammad Ali, zlatá olympijská medailistka v skoku do výšky Alice Coachmanová, bejzbalový pálkar Jackie Robinson a šprintér Tommie Smith.

Návrh prominentnému kanadskému airbrusherovi pomohol vymyslieť a pripraviť spoluhráč Mathieu Joseph a hotová verzia uzrela svetlo sveta. Vďaka tomu by si ju mohol prvý raz nasadiť už v závere série s Bostonom Bruins, ak by samozrejme dostal šancu. Počas vyraďovacích bojov je totiž jednoznačnou voľbou Andrej Vasilevskij. Aj túto sériu pritom postihli udalosti s ďalšou zbytočnou smrťou Američana tmavej pleti rukou policajta, pre ktorú sa športové dianie na chvíľu prerušilo.

37-ročný gólman je súčasťou Tampy Bay len prvú sezónu. Počas základnej časti kryl chrbát svojmu ruskému kolegovi Vasilevskemu a do akcie sa dostal len osemnásťkrát. Po reštarte zatiaľ sleduje účinkovanie mužstva len z lavičky a do akcie sa zatiaľ nedostal ani na minútu. Pred Lightning zbieral McElhinney skúsenosti a štarty v Caroline, Toronte, Columbuse, Ottawe aj Anaheime.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora