Články z NHL - 01.09.2020 09:07

Sklamaná Kometa Brno. Hviezdny odchovanec jej dal košom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Možnosť rozohrať sa "doma" je lákavou vecou nielen pre zámorských hokejistov, ale aj pre kluby, ktoré takto môžu aspoň na niekoľko týždňov predviesť svojho hviezdneho odchovanca. Okrem Slovenska sa to intenzívne rieši aj v Českej republike a ešte začiatkom minulého týždňa sa zdalo, že tamojšie extraligové klziská svojimi výkonmi poctí jeden z najväčších talentov za ostatné roky. Útočník Martin Nečas má za sebou len druhú kompletnú sezónu v zámorí. Prevažnú väčšinu ročníka 2018/19 trávil na farme, no tento rok už bol s bilanciou 17+23 pevným členom zostavy Caroliny Hurricanes. Keďže však budúca sezóna NHL začne výrazne neskôr ako európsky hokej, do úvahy pripadal jeho návrat do Komety Brno.

Moravský klub ostal napriek intenzívnej snahe sklamaný. "Keby sme nehrali play-off, určite by som do toho rád šiel. Mali by sme ešte o tri mesiace dlhšiu prestávku. Lenže po absolvovanom kempe v Caroline sme boli spolu mesiac na ľade a pauza už pre mňa až taká dlhá nie je. Preberali sme to aj v klube a nepripadalo do úvahy, aby som hral v Česku," vysvetlil Nečas, ktorého Hurricanes pred dvomi týždňami vypadli z bojov o Stanley Cup. Voľno hodlá využiť na odpočinok a regeneráciu, po ktorom sa svojmu zamestnávateľovi bude opäť hlásiť.

Zámorské súťaže majú do svojej edície 2020/21 vstúpiť na prelome kalendárnych rokov a nejeden hokejista tak dostane možnosť zahrať si "doma". U nás sa táto možnosť najhlasnejšie spomína v prípade Róberta Lantošiho z Bostonu či Marka Daňa z Columbusu a Martina Fehérváryho z Washingtonu. Českí extraligisti zapoľovali na Filipa Zadinu, Davida Kašeho, Jakuba Lauka či Filipa Hroneka.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora