Články z NHL - 01.09.2020 09:21

Posledný zápas Haláka s Chárom, Sekera sledoval rekordné góly lavín

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/youtube

Do finále Východnej konferencie NHL postúpili už po piatom zápase hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom. V Toronte zdolali Boston po dvojnásobnom predĺžení 3:2 a celú sériu teda vyhrali 4:1.

Rozhodlo sa až v 95. minúte. A to najmä vďaka skvelému výkonu Jaroslava Haláka, ktorý kryl 32 striel. "Blesky" postúpili do finále konferencie štvrtýkrát zo šiestich sezón. Pre Boston, ktorý získal Prezidentskú trofej pre najlepší tím základnej časti a minulý rok bol vo finále Stanleyho pohára, sa tak sezóna skončila.

V semifinále Západnej konferencie Colorado zvíťazilo v piatom dueli nad Dallasom 6:3 a znížilo stav série na 2:3. Tak ako Dallas kraľoval v prvej tretine predchádzajúceho duelu, teraz ešte väčšiu jazdu predviedli "lavíny". 5 gólov v prvej tretine je najviac v klubovej histórii v play off a znížilo stav série na 2:3. Štyri góly v priebehu dvoch minúť a 36 sekúnd je tesne za rekordom v play off. O sekundu rýchlejšie strelili štyri góly hráči Montrealu Canadiens v roku 1944 proti Torontu Maple Leafs.

Andrej Sekera bol na ľade takmer 13 minút 12 minút a šiesty zápas ho čaká v noci na štvrtok.