Články z NHL - 04.09.2020 08:56

Pastrňákovo sebazaprenie udivuje, súboj s Ovečkinom prehral

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Elitný útok Bostonu Bruins mal predpoklady k tomu, aby mužstvo dotiahol až k Stanley Cupu, ale vyraďovacia fáza mu nevyšla úplne podľa predstáv. Veľa sa hovorilo najmä o českom útočníkovi Davidovi Pastrňákovi, ktorý za dlhodobú časť nakopil 95 kanadských bodov, z toho 48krát skóroval, no vo vyraďovacích bojoch obohatil svoje konto len o tri góly. Analytici v pozápasových štúdiách hodnotili aj jeho korčuliarsky prejav, ktorý podľa nich vôbec nebol v poriadku a mali pravdu. Odchovanec Havířova mal zdravotné problémy v dolnej časti tela, ktorých sa nedokázal zbaviť a nastupoval preto s veľkým sebazaprením.

Tréner Bruce Cassidy to po vypadnutí na Tampe Bay otvorene priznal a pripomenul aj fakt, že českí hokejisti počas koronavírusu nejaký čas trávili doma a bezprostredne po návrate do Ameriky boli izolovaní od tímu pre preventívnu karanténu: "Pokiaľ od začiatku nie ste zdravotne úplne v poriadku, v priebehu roka sa to ešte dá dohnať. My sme však tento raz takýto luxus nemali," Hviezdny Čech dokonca časť série proti Caroline vynechal. Tú ešte Bruins zvládli, no Tampe už podľahli 1:4 na zápasy. Okrem toho sa po základnej časti delil s Alexandrom Ovečkinom o prvenstvo v tabuľke strelcov. V play-off však Rus strelil o jeden gól viac.

Elitné trio bostonských útočníkov s Pastrňákom, Bergeronom a Marchandom bolo suverénne najproduktívnejšie aj počas play-off, no ich zápasový priemer padol o rovný bod. Aj zvyšní dvaja útočníci sa pasovali s ľahšími zdravotnými problémami a v poslednom súboji série sa pri zablokovaní strely zranil aj Zdeno Chára, ktorý musel ísť na röntgen. Cassidy to po konci ročníka zhrnul len ako fakty, na ktoré sa nemožno vyhovárať a podobné veci k hokeju patria.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora