Články z NHL - 04.09.2020 18:49

Život v bublinách môže byť aj budúcosezónnou realitou NHL

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hoci sa ešte neskončilo play-off 2020, vedenie NHL už rieši, ako bude vyzerať budúca sezóna a kedy začne. Plánom zatiaľ je 1. december, pričom aj finalisti by dostali približne dva mesiace voľna, ale v súčasnej situácii sa to zaistiť nedá. Podľa najnovších vyhlásení sa dokonca zdá, že by sa profiliga mohla aj v novej sezóne zatvoriť do bubliny a zápasy by prebiehali za prísnych karanténnych opatrení. Do toho by sa však pravdepodobne vložila Hráčska asociácia. Mnohí hokejisti totiž už teraz avizujú, že toho majú plné zuby a po konci ročníka budú potrebovať čas najmä na psychickú regeneráciu.

O živote v bubline otvorene rozprával aj Andrej Sekera z Dallasu Stars.

"Nechcem vylučovať nič. Myslím si, že alternatív momentálne existuje veľa, rovnako ako spôsobov, ako ligu odohrať," povedal Bill Daly, ktorý je zástupcom Garyho Bettmana na čele súťaže. Prioritou je odohrať základnú časť v plnom rozsahu a dĺžke, preto si ťažko predstaviť 82-zápasovú izoláciu všetkých členov tímu. Napriek tomu sa o zjednodušenom a menej striktnom variante súčasnej podoby špekuluje, čo liga verejne priznáva. Základným argumentom je fakt, že bubliny fungujú a počas celej vyraďovacej fázy nebol hlásený jediný nakazený člen hokejového mužstva v Toronte či Edmontone. Inou otázkou je však ľudská a ekonomická stránka.


Aj samotná profiliga predstavila život v bublinách rozsiahlym videom

Vedenie NHL avizuje, že je pripravené veľmi promptne reagovať aj na to, pokiaľ by vírus ustúpil a opatrenia by sa zvoľnili. Hrať v plných halách by bolo naplnením najkrajších snov a predstáv, ale aj optimista takýto scenár vidí najskôr na jar 2021. Momentálne sa diskutuje len o tom, že by na zimný štadión mohlo prísť aspoň zopár fanúšikov. Do úvahy však pripadá aj alternatíva, že sa začne neskôr alebo vôbec. "Budeme musieť byť pružní a spraviť najlepšie rozhdnutia, aké umožnia dané okolnosti," dodal Daly.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora