Články z NHL - 05.09.2020 07:00

Sekera vymyslel, ako Dallas posunúť do finále

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/youtube

Ten pocit, keď v predĺžení 7. zápasu play-off NHL vymyslíš takúto geniálnu gólovú prihrávku, si práve vychutnáva Andrej Sekera. Ide o jeho prvý bod v play off.

V rozhodujúcom siedmom dueli 2. kola play off zdolal Dallas Colorado 5:4 po predĺžení a v sérii vyhrali 4:3 na zápasy. Sekera prihral v 68. minúte na rozhodujúci gól autorovi hetriku Joelovi Kivirantovi. Dallas sa v konferenčnom finále stretne s hráčmi Vegas, ktorí si postup vybojovali rovnako v siedmom stretnutí po triumfe nad Vancouverom 3:0.
    Ide o prvý postup Dallasu do finále konferencie od roku 2008.
      V Západnej konferencii vyhral Vegas 3:0 nad  Vancouverom takisto v siedmom zápase. Všetky tri góly padli až v záverečnej časti hry. Víťazný gól padol v 54. minúte, ďalšie dva padli do prázdnej brány, jeden dal Paul Šťastný.