Články z NHL - 08.09.2020 20:24

Gól Tampy Bay si dvanásť sekúnd nik nevšímal

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Strelíte gól v play-off NHL a nikto si to ani poriadne nevšimne. Takáto bizarná situácia sa prihodila útočníkovi Yannimu Gourdeovi z Tampy Bay Lightning. Ten k vysokému víťazstvu svojho mužstva nad New Yorkom Islanders 8:2 prispel hneď dvomi zásahmi, pričom prvý z nich pripravil v 25. minúte. Už spoluhráč Patrick Maroon mal zrejme ambíciu nachytať brankára súpera na bližšej žrdi, no jeho nahodenie prešlo až do bránkoviska, kde už bol pripravený dvadsaťosemročný Kanaďan. Šlo o jeho štrnásty sezónny zásah, no nik mu nevenoval pozornosť. Hoci jeho bekhendové zakončenie jednoznačne preťalo bránkovú čiaru, v hre sa pokračovalo a Newyorčania šli do protiútoku.

Hoci Gourde zo svojho postavenia musel vidieť, že skóroval, aj jeho samotného vzniknutá situácia zneistila. Príkladne zašprintoval späť so svojimi spoluhráčmi a až po dvanástich sekundách prišiel hvizd rozhodcu a s ním aj gólová siréna. Hráči Tampy sa chvíľku po sebe neisto obzerali, no následne sa už autor gólu ku svojmu počinu prihlásil a začal oslavovať. Arbitri si šli pre istotu celú situáciu ešte skontrolovať prostredníctvom videa, no verdikt nemohol byť iný, ako štvrtý zápasový gól "bleskov".

Asi nikto v čase tohto kuriózneho momentu nepredpokladal, že Tampa Bay je len v polovici svojho zápasového nástrelu. Zastavila sa až na ôsmich góloch, a to čelila tímu, ktorý doteraz patril medzi najlepšie brániace celky počas vyraďovacej fázy. Úvod tejto série však "Ostrovania" vôbec nezachytili, už po necelých jedenástich minútach brankár Greiss striedal a po dvoch tretinách bolo pri päťgólovom rozdiele vymaľované.