Články z NHL - 09.09.2020 07:21

Šťastný naštartoval Vegas, rytieri vyrovnali finále s Dallasom na 1:1

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/youtube

V druhom zápase finále Západnej konferencie zvíťazili hráči  Vegas Golden Knights nad Dallasom Stars 3:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, v ktorej strelili všetky tri góly a vyrovnali stav série na 1:1.

Slovenský hokejista Andrej Sekera zaznamenal za 17 minút na ľade jednu strelu na bránu a jeden hit. Všetkých 24 striel hviezd zneškodnil švédsky brankár Robin Lehner, bol to jeho  sa blysol shutoutom, keď zlikvidoval všetkých 24 striel hráčov Dallasu. V drese zdolaných "hviezd" odohral 16:51 min slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý raz ohrozil Lehnera a mal jeden hit.

Vegas naštartoval Paul Stastny, ktorý dal jeden gól a pridal jednu asistenciu. Vo svojich predchádzajúcich štyroch zápasoch strelil štyri góly, vrátane dvoch do prázdnej bránky.