Články z NHL - 12.09.2020 17:51

Slovenskí beci súčasťou dvoch najlepších defenzív NHL

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Sezóna 2019/20 v NHL bola poznačená množstvom špecifík, preto je veľmi ťažké robiť kvalitatívne výstupy o jednotlivých mužstvách. Uznávaný zámorský novinár Matthew Zator sa napriek tomu aspoň čiastočne do takejto úlohy pustil a zostavil rebríček najlepších defenzív profiligy. Možno konštatovať, že slovenského fanúšika potešil a poťahal medové motúziky popod nos. Na prvých dvoch priečkach sa podľa neho nachádzajú kluby, v ktorých obrane hrá veľmi dôležitú úlohu slovenský obranca. Konkrétne, Erik Černák v Tampe Bay a Zdeno Chára v Bostone.

Podľa Zatorových slov je prvé miesto Tampy Bay Lightning pomerne jednoznačnou a jasnou záležitosťou. V základnej časti síce inkasovali "až" štvrtý najnižší počet gólov, no tento rebríček nešiel po povrchu a vyzdvihuje najmä stabilnosť výkonov členov tejto obrany a aj ich potenciál do budúcnosti. "Hedman je každoročne ašpirantom na Norrisovu trofej, kým Sergačov podáva lepšie výkony každou sezónou. McDonagh by bol prvou obrannou voľbou v ktoromkoľvek tíme ligy a Černák pri ňom ponúka skvelú hru na obe strany ľadu," vychválil ústredné postavy a doladenie tretej obrannej dvojice s Coburnom, Bogosianom alebo Shattenkirkom je rovnako závideniahodný luxus.

Boston Bruins si pozvoľne a takmer nepozorovane prešiel generačnou obmenou a po kapitánovi Zdenovi Chárovi pomaly pozíciu preberajú mladší hokejisti. Počas dlhodobej časti inkasoval tento tím v priemere len 2,5 gólu na stretnutie a bránenie bolo ich devízou pri zisku Prezidentovej trofeje. "Kvarteto Chára, McAvoy, Krug a Carlo patrí medzi najlepšie v lige a hoci má Chára už 43 rokov, naďalej je schopný hrávať cez dvadsať minút na stretnutie. McAvoy a Carlo patria medzi najlepších mladých bekov v NHL a Cliffton je z tejto pozície navyše aj ofenzívnou hrozbou," zhrnul svoje postrehy z massachusettského tímu.

Desať najlepších obrán NHL podľa Zatora:
1. Tampa Bay Lightning
2. Boston Bruins
3. Carolina Hurricanes
4. St. Louis Blues
5. Nashville Predators
6. Vegas Golden Knights
7. Columbus Blue Jackets
8. Dallas Stars
9. New York Islanders
10. Philadelphia Flyers

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora