Články z NHL - 20.09.2020 09:41

ZOSTRIH: Finále Stanley Cupu začalo historickým zápisom

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/youtube

V noci zo soboty na nedeľu 20.9. 2020 začalo dlhoočakávané finále Stanley Cupu. V Edmontone sa do záverečných bojov dostali Dallas Stars s Andrejom Sekerom v zostave a Tampa Bay Lightning s Erikom Černákom. Oba tímy bojujú o svoj druhý Stanley Cup v klubovej histórii. Dallas získal pohár v roku 1999, Tampa Bay v roku 2004.

Úvodný duel patril Dallasu. Tampu Bay zdolali 4:1. Andrej Sekera si za vyše 17 minút na ľade pripísal plusový bod, Erik Černák odohral viac než 16 minút s mínusovým bodom.

Prvý gól v NHL zaznamenal Sekerov partner v obrannej formácii 29-ročný Joel Hanley. Bol to zároveň otvárací gól finále.  Hanley sa stal prvým obrancom od roku 1991 a piatym v histórii, ktorý si strelecký účet v NHL otvoril vo finále Stanley Cupu. 


      Rick Bowness, tréner Dallasu: "Chudobin mal niekoľko skvelých zákrokov v kľúčových momentoch. Pri ich veľkej ofenzívnej sile sme vedeli, že šance prídu, dôležité bolo nedostať gól v zlom čase. Prvých 40 minút sme hrali presne to, čo chceme. Limitovali sme počet striel súpera, naši obrancovia boli skvelí. Už menej som spokojný s treťou tretinou, dostali sme sa pod veľký tlak a zabíjali nás vylúčenia. Našťastie sme to ustáli."
      Jon Cooper, tréner Tampy Bay: "V ďalšom zápase musíme toho predviesť viac, jedna tretina nestačí. Nie som si istý, či hráči po dvoch tretinách potrebovali ísť do sprchy. Nešli nám nohy, nefungovalo to a bolo to vidieť. Ak chceme skórovať, tak musíme ich brankárovi ešte viac znepríjemniť život."
      Anton Chudobin, brankár Dallasu: "Snažil som sa vždy koncentrovať na nasledujúcu strelu. Nerozmýšľal som, koľko ich je. Len som si robil moju prácu. Vyhrali sme vďaka skvelému tímovému výkonu, hokej je tímový šport."
      Joel Hanley, obranca Dallasu: "Streliť môj prvý gól v NHL vo finále Stanley Cupu je fantastický pocit. Je to niečo, o čom sníva každý mladý hokejista."
      Tyler Johnson, útočník Tampy Bay: "S výborne brániacim súperom, ako je Dallas, je ťažké hrať, keď musíte doháňať skóre. V takýchto zápasoch je dôležitý prvý gól. Keď ho dostanete, nie je koniec sveta, ale už sa hrá ťažšie."

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora