Články z NHL - 21.09.2020 14:07

Černák o prvom finále Stanley Cupu

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

V súčasnosti by podľa zaužívaných termínov prebiehala už intenzívna príprava klubov zámorskej NHL na novú sezónu. Pod vplyvom pandémie koronavírusu však počas uplynulého víkendu len odštartovala finálová séria o Stanleyho pohár. 

O cennú trofej bojujú kluby Dallas Stars a Tampa Bay Lightning, v kádri oboch sa nachádza po jednom slovenskom hráčovi. Po každom finálovom súboji tak jeden z nich bude spokojný a druhý smutný. Po prvom súboji série hranej na štyri víťazstvá mal dôvod na radosť obranca Andrej Sekera z Dallasu, smútok po prehre 1:4 zavládol v kabíne "bleskov" iného beka Erika Černáka.

Mladý obranca však nebol po prvej finálovej prehre skleslý. "Veľmi si to užívam. Veď hrať vo finále play-off NHL - to sa nedeje každý rok. Podarilo sa mi to už v mojej druhej profiligovej sezóne, som preto spokojný. Dúfam, že sériu dotiahneme do víťazného konca. Určite bude náročná a dlhá, možno až sedemzápasová. Nebude to jednoduché. A hoci sme prehrali prvý zápas, dáme do toho všetko. V našom mužstve tkvie veľká sila. Dúfam, že to zvládneme," povedal podľa webu HockeySlovakia.sk 23-ročný košický odchovanec Černák pred druhým duelom, ktorý je na programe už v noci z pondelka na utorok. Všetky súboje sa hrajú v kanadskom Edmontone.

Hokejisti Tampy Bay Lightning mali po postupe cez New York Islanders v konferenčnom finále len veľmi krátky čas na oddych, dovedna necelé dva dni. "Poviem pravdu, nebolo to príjemné. Nemali sme veľa času na odpočinok. Dallas na nás hneď vybehol, forčekoval nás azda všetkými hráčmi. V prvej tretine bolo cítiť, že sme sa museli lepšie adaptovať na tento štýl. Ako však šiel zápas, boli sme lepší a lepší. V tretej tretine sme ukázali, čo je v nás a ako vieme hrať. Dúfam, že budeme pokračovať v takom výkone, aký sme predviedli v tretej tretine," zhodnotil Černák.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora