Články z NHL - 23.09.2020 13:41

Výsmech kanadských hokejových fanúšikov počas Emmy Award

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Odovzdávanie prestížnej Emmy Award sa nezaobišlo bez presahu mimo filmovo-hudobnej scény a zahrňoval viaceré odkazy na spoločenskú, politickú alebo zdravotno-hygienickú situáciu. Nechýbal však ani presah na ľadový hokej, keď moderátor Jimmy Kimmel bolestivo pripomenul Kanaďanom, ako dlho čakajú na Stanleyho pohár. Trvá to už 27 sezón a isté je, že ani ročník 2019/20 v NHL neskončí úspechom klubu z kolísky hokeja.

Medzitým sa už na hokejovom tróne vystriedalo štrnásť rôznych mužstiev zo Spojených štátov amerických. Kanaďanom sa zadarilo aspoň na tohtoročnom Emmy, predovšetkým seriálu Schitt's Creek, ktorý bral ocenenie pre najlepšiu komédiu a ocenili aj jeho herecké hviezdy. "Ešte o jednu cenu viac a Kanadský hokejový zväz zváži jej vytradeovanie za Stanley Cup," kopol si Kimmel a večer pridal aj fotografiu s maketou najprestížnejšej hokejovej trofeje.

Posledným šampiónom z Kanady bol v roku 1993 Montreal Canadiens, keď vo finále zdolal LA Kings 4:1 na zápasy. Potom začala dlhotrvajúca mizéria, ktorá nepozostáva len z finálového prekliatia, ale tieto kluby vypadávajú veľmi skoro. Posledným kanadským finalistom bol v roku 2011 Vancouver Canucks.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora