Články z NHL - 28.09.2020 14:19

Tampa Bay do konca finále už bez Stamkosa. Tréner verí, že sa stretnú pri odovzdávaní trofeje

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/sita/youtube

Tampa Bay bude musieť vybojovať Stanleyho pohár bez svojho kapitána. Tréner Jon Cooper potvrdil, že Steven Stamkos si už v aktuálnej finálovej sérii proti Dallasu nezahrá. Dôvodom je pretrvávajúce zranenie v dolnej časti tela. Tampa Bay vedie nad Dallasom v súboji o prestížnu trofej 3:2 na zápasy a druhý pokus na celkový triumf bude mať v pondelok 28. septembra, keď je v Edmontone na programe šiesty zápas finále.

"Stamkos má po sezóne. Urobil všetko preto, aby sa vrátil, ale nie je to možné. Verím, že najbližšie ho na ľade uvidíme pri odovzdávaní trofeje," povedal Cooper o Stamkosovi, cituje ho portál NHL.

Stamkos odohral päť striedaní a celkovo 2:47 min v zápase číslo 3, v ktorom z prvej strely na bránku strelil gól a Tampa Bay napokon zvíťazila 5:2. Potom sa mu však zrejme vrátilo svalové zranenie, ktorého povahu je ťažké určiť. Kluby NHL majú prísny zákaz informovať do dôsledkov o zraneniach a chorobách svojich hráčov. Tridsaťročný kanadský útočník ešte 2. marca podstúpil operáciu na spevnenie svalstva a vynechal posledných sedem zápasov do marcového prerušenia sezóny pre pandémiu koronavírusu. Dovtedy stihol v 57 zápasoch nazbierať 66 bodov za 29 gólov a 37 asistencií, len Nikita Kučerov bol lepší z tímu Lightning s 85 bodmi (33+52).

"Na ľade nám chýba, ale verím, že aj bez neho si udržíme potrebnú dynamiku a zvládneme zvyšok finálovej série. To, čo však ukázal počas 2:47 min v jednom zápase série, bol brilantný hokej," doplnil tréner Cooper na adresu Stamkosa.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora