Články z NHL - 04.10.2020 18:01

Viac zlatej ako kedykoľvek predtým - nové dresy Vegas

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

S koncom hokejovej sezóny 2019/20 sa v NHL pozornosť prenáša na nový ročník a kluby už predstavujú svoje nové dresy. Povestnou "prvou lastovičkou" sa stali Vegas Golden Knights, ktorí sa cez sociálne siete popýšili odevom, ktorý budú využívať ako alternatívnu sadu. Dominantná farba je veľmi ľahko uhádnuteľná cez názov aj lokalitu mužstva. "Zlatí rytieri" budú v zlatom so všetkým, čo k tomu patrí a na ľade budú vďaka tomu priam žiariť. Ide pritom o historicky prvý klub v súťaži, ktorý si metalickú zlatú zvolil za farbu dresu.

"Dresy reprezentujú odvážnu a žiarivú myšlienku, ktorá definuje komunitu, ktorú nazývame svojim domovom. Odráža šport, ale i mesto zábavy. To dokazuje našu snahu o inováciu," predniesol klub cez svoje oficiálne kanály. Naďalej však väčšinu domácich stretnutí Vegas odohrajú v sivom, kým vonku budú nastupovať prevažne v bielom. Už teraz sa však plánujú konkrétne duely, v ktorých sa do akcie pôjde v zlatom.

Možností je viac. Zverenci Petra DeBoera by takto mohli vybehnúť na prípadný duel pod holým nebom, na európskom kontinente, proti geograficky blízkemu LA, Anaheimu či Arizone alebo proti Dallasu, s ktorým 7. októbra 2017 odohrali svoj historicky prvý súťažný zápas. Práve Stars boli premožiteľom tohto mužstva aj v konferenčnom finále aktuálnej sezóny. Platí tak, že tento mladý klub sa vo svojej histórii zatiaľ vždy dostal do play-off, no na Stanley Cup si ešte nesiahol.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Vegas Golden Knights (@vegasgoldenknights),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora