Články z NHL - 08.10.2020 13:58

San Jose oznámilo dojatej mamine draftovú voľbu posunkovou rečou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Najlepšia liga sveta má za sebou nováčikovský draft. Médiá venovali najväčšiu pozornosť jednotke, ktorou sa podľa očakávaní stal Alexis Lafreniére, ktorého v prvej desiatke doplnil napríklad rakúsky a nemecký hokejista. Príbehov je však oveľa viac. San Jose Sharks si z 31. miesta vybrali krídelníka Ozzyho Wiesblatta, ktorý je útlej postavy, čo býva voľbou "hop alebo trop". Po pár dueloch môže pochopiť, že to proti lepšie stavaným súperom nejde a stratí sa alebo sa z neho vykľuje impozantný jemnotechnik.

Jeho príbeh je zaujímavý aj faktom, že má nepočujúcu mamu, no počas draftu nechýbala v napätí pred obrazovkou. Keď sa na pódium dostal Doug Wilson a mal oznámiť prvú voľbu "žralokov", všetkých prekvapil. Slová doplnil posunkovou rečou, čím umožnil dojatej matke vybuchnúť od radosti naraz so zvyškom rodiny. Osemnásťročný Kanaďan už tretí rok pôsobí vo Western Hockey League, kde bol druhým najproduktívnejším hráčom majstrovských Prince Albert Raiders.

Čo nasledovalo po vyslovení a ukázaní jeho mena u Wiesblattovcov, netreba opisovať. Podobná scéna pritom môže byť k videniu aj o dva roky. To dovŕši plnoletosť jeho mladší brat Oasiz, ktorý sa v aktuálnej sezóne rovnako predral do radov mužstva z Western Hockey League. Ozzy má zároveň dvoch starších bratov, ktorí rovnako hrajú hokej, no vo veku dvadsať respektíve dvadsaťjeden rokov ich zatiaľ NHL míňa.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora