Články z NHL - 10.10.2020 08:57

Má byť najlepším brankárom od čias Pricea. Uveril Nashville

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nováčikovským draftom NHL v roku 2020 prešlo dvadsať gólmanov, čo je za ostatné roky celkom štandardným číslom. Len jeden sa však zmestil do prvého kola a ruská hokejová verejnosť naňho sústredí veľkú pozornosť. Volá sa Jaroslav Askarov a podľa novinárov ide o najlepšieho ruského brankára od čias Nikolaja Chabibulina. Už len predstava, že by mal prevýšiť Chudobina, Vasilevskeho či Varlamova, je mimoriadne lichotivá. Tento chlapec by však mal ísť ešte ďalej.

Chabibulin bol prvým ruským brankárom, ktorý vychytal Stanleyho pohár. Podarilo sa mu to v roku 2004 a okrem toho bol trinásť rokov brankárskou jednotkou klubu NHL. Tento honor si vybojoval vo viacerých celkoch, ako Chicago, Tampa Bay, Edmonton, Phoenix či Winnipeg. "Jeho limitom je len nebo. Má v sebe všetky predpoklady, je mentálne silný, mimoriadne motivovaný a nerád prehráva. Neustále sa pritom snaží zlepšovať," chváli ruská legenda Askarova.


Na ostatných MS osemnásťročných bol rodák z Omska vyhlásený za najlepšieho brankára

Podľa zámorských odborníkov ho zdobí aj skvelé hokejové myslenie, perfektne využíva svoju robustnú postavu na vykrývanie bránky a pritom je veľmi rýchly. Vo viacerých ohľadoch sa tak podoba na Careyho Pricea. Podobne ho vidí minimálne Nasvhille Predators, ktorý po ňom siahol z 11. miesta. Do prvej desiatky sa pritom zmestil brankár naposledy v roku 2005 a bola ním práve kanadská hviezda Montrealu.

Askarov sa pritom nikam ponáhľať nemusí a na vyzvanie Sarosa a Rinneho v boji o jednotku Predators si môže vyčíhať ideálny moment. Dovtedy s ním počíta SKA Petrohrad, pre ktorý je jedným zo štvorice gólmanov, ktorí si v tomto ročníku už zachytali a nedávno bol vyhlásený za brankára týždňa v KHL, keď k shutoutu proti Spartaku Moskva pridal 96,7-percentný zápas s Torpedom pri výhre 2:1.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora