Články z NHL - 02.11.2020 12:04

Na strednej škole šikanoval, teraz mu to ruinuje kariéru v NHL

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Počas svojich školských čias sa cítil ako hrdina, teraz by dal čokoľvek, aby sa toto obdobie nestalo. Hokejista Mitchell Miller prešiel tohtoročným draftom a do svojich radov si ho vybrala Arizona Coyotes. Novinári však naňho zakrátko vytiahli, že na strednej škole šikanoval postihnutého spolužiaka tmavej pleti, čo záujem "Kojotov" o svoju prvú draftovú voľbu značne okresalo. Plány pritom boli úplne iné.

Organizácia s ním chcela pracovať a na konci procesu z neho mala byť práve ústredná postava v boji proti rasizmu a šikane. Z plánov však nebolo nič a americký obranca v týchto farbách nastupovať nebude. "O tejto záležitosti sme sa toho dozvedeli viac a čo je dôležitejšie, zistili sme, aký vplyv to malo na Isaiaha a rodinu Meyer-Crothersovcov. To, čo sme sa dozvedeli, nie je v súlade s našimi hodnotami a víziou," informoval klub cez svoje komunikačné kanály a hokejistu, vydraftovaného zo 111. miesta, sa vzdal.

Problémy Millera týmto nekončia. Sen o NHL sa rozplynul a druhou možnosťou bol prechod na univerzitnú úroveň cez tím v Severnej Dakote. Aj tá však oznámila, že mu nedovolí zapojiť sa do hokejového programu a jeho meno vyškrtla zo zoznamu kandidátov. Hokejista bol za svoje správanie v roku 2016 právoplatne odsúdený. Spolužiaka napríklad nútil jesť omočené sladkosti z pisoára. Ešte pred draftom poslal list všetkým klubom v profilige, ktorým sa za svoje správanie ospravedlnil. Mamina šikanovaného chlapca však tvrdí, že to bola len póza pre budúcu kariéru. Reálnu ľútosť nikdy neprejavil a neospravedlnil sa ani chlapcovi, na ktorom nechali tieto činy veľmi negatívne následky.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora