Články z NHL - 09.12.2020 13:15

V NHL veľká zmena! A potom to môže začať. Kedy?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Sezóna 2020/2021 v zámorskej hokejovej NHL by sa mohla začať v prvej polovici januára 2021. Ako informoval web TSN.ca, vedenie profiligy zvažuje 13. január ako prvý hrací deň. Stále však je potrebné doladiť mnoho detailov, ako bude NHL v najbližších mesiacoch fungovať. Podľa kanadského denníka Ottawa Sun by však štart nového ročníka mohli posunúť až na február.

Je nereálne odohrať celú základnú časť s 82 zápasmi, každý tím by mal výnimočne odohrať len 56 stretnutí. Vedenie NHL v súvislosti s cestovnými obmedzeniami, ktoré so sebou priniesla pandémia koronavírusu, plánuje vytvorenie odlišných divízií. V jednej z nich by mali byť len kanadské tímy a hrať by mali medzi sebou, zvyšných 24 účastníkov súťaže z USA by rozdelili do troch divízií. "Ak sa nič mimoriadne nestane, tak budeme mať štyri divízie - jednu kanadskú a tri americké," informoval komisár NHL Gary Bettman na oficiálnom webe súťaže.

Predsezónne kempy by sa podľa TSN mohli začať 2. januára 2021, vykorčuľovať na ľad o pár dní skôr by mali tímy, ktoré sa v minulom ročníku nepredstavili v play-off. Dôvodom je, že tím New Jersey Devils, Anaheim Ducks, Los Angeles Kings, Detroit Red Wings, Buffalo Sabres, Ottawa Senators a San Jose Sharks neboli na ľade od marca. Ostatné kluby hrali aj v lete 2020 s konečným triumfom Tampy Bay Lightning v boji o Stanleyho pohár.

Ako tiež informuje web NHL.com, vedenie súťaže plánuje ďalší ročník 2021/2022 odohrať v plnom formáte aj s novým účastníkom - klubom Seattle Kraken. Optimizmus predstaviteľom profiligy vlial príchod očkovacích vakcín.

Denník Ottawa Sun informoval aj o tom, že jednotlivé kluby dostanú na nový ročník výnimku a ich hráčsky káder bude až 26-členný v porovnaní s 23 hokejistami doteraz. V každom mužstve by sa rozšírenie súpisky týkalo jedného brankára, obrancu a útočníka.

Ako napokon bude vyzerať sezóna 2020/2021 v NHL rozhodnú až rokovania vedenie súťaže so zástupcami hráčov. Tieto strany totiž musia doladiť veľké množstvo detailov, ktoré môžu ovplyvniť chod súťažného ročníka.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora