Články z NHL - 21.12.2020 13:38

NHL štartuje 13. januára. Hráči bez návštev na hoteloch a posilňovne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Rada guvernérov NHL.už schválila návrh štartu NHL! Začne sa 13. januára, pričom v základnej časti profiligy odohrá každý tím 56 zápasov. Základná časť sa skončí 8. mája, v play off bude štartovať 16 tímov v tradičnom formáte na štyri víťazné zápasy a bude sa hrať aj kanadská divízia. 

 Tréningové kempy začnú vo dvoch vlnách. Prvá už na Silvestra, druhá o tri dni neskôr. Neskorší termín sa bude týkať mužstiev, ktoré absolvovali bublinový záver minulej sezóny.

Nováčikovia a hokejisti z farmy budú mať oveľa ťažšiu úlohu v boji o miesto v zostave. Kádre totiž môžu zahŕňať maximálne 23 mien a platový strop bol nastavený na 81,5 milióna amerických dolárov. Do predsezónnej prípravy zároveň zasiahne maximálne šesť "rezervných hráčov", ktorí budú platení tak, akoby pôsobili v AHL. Oproti minulosezónnemu play-off, v platnosti ostáva aj vo veľkom diskutovaná možnosť hráča odísť od tímu. Dôvody musia byť spojené s koronavírusom a situáciou okolo neho. V takom prípade nesmie byť nijak sankcionovaný.

Čo ešte stále doriešené nie je, sú zdravotné protokoly. Situácia v Kanade a rôznych štátoch USA je po pandemickej stránke odlišná a zvažuje sa, koľko hál bude na zápasový program využívaných. Predbežne sa predpokladá, že každý celok bude môcť využívať svoj domovský stánok, no situácia v Kalifornii, na Floride, v New Yorku či Arizone rozhodne nie je priaznivá. Otázne sú aj kanadské tímy. Liga pre ne vytvorila špeciálnu divíziu, aby nemuseli cestovať medzi dvomi krajinami. Pracuje sa však aj s alternatívou, že budú hrať v Amerike. V takom prípade by boli rozložené do "amerických" divízií. Novoposkladané divízie budú mať veľký vplyv aj na play-off. Doň postupujú najlepšie štyri tímy z každej, prvé dve kolá sa uskutočnia v rámci nich a šampióna by sme mali spoznať začiatkom júla.

Zloženie divízií pre ročník 2020/2021:
      Severná divízia: Calgary, Edmonton, Montreal, Ottawa, Toronto, Vancouver, Winnipeg
      Západná divízia: Anaheim, Arizona, Colorado, Los Angeles, Minnesota, San Jose, St. Louis, Vegas
      Centrálna divízia: Carolina, Chicago, Columbus, Dallas, Detroit, Florida, Nashville, Tampa Bay
      Východná divízia: Boston, Buffalo, New Jersey, New York Islanders, New York Rangers, Philadelphia, Pittsburgh, Washington

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora