Články z NHL - 25.12.2020 14:24

Tampa na celú základnú časť prišla o kľúčového hráča

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Veľmi nepríjemná správa zastihla krátko pred štartom sezóny 2020/21 hokejovú Tampu Bay. Zaobísť sa bude musieť bez jedného zo svojich kľúčových hráčov a suverénne najproduktívnejšieho hokejistu z minulého ročníka. Nikita Kučerov má zranené bedro a na začiatku nového kalendárneho roka sa bude musieť podrobiť operácii.

Pre Lightning to znamená, že vynechá celú základnú časť. Tá potrvá od 13. januára do 8. mája. Vedenie klubu to zatiaľ vidí viac ako optimisticky a verí, že do play-off Rus zasiahne. Kučerov počas minulej sezóny nakopil v súčte 40 presných zásahov a k nim pridal 79 asistencií. Patril tak medzi základné stavebné kamene úspechu, ktorý končil ziskom Stanleyho pohára.

Problémy s bedrami začal mať už na začiatku decembra, pokus s vyliečením konzervatívnymi metódami zlyhal a tak bude musieť ísť pod nôž. Riešením pre Tampu by bolo zaradenie Kučerova na listinu dlhodobo zranených, čím by sa dal uvoľniť platový strop. Ten sa počas uplynulých dní značne naplnil predĺžením zmluvy s Erikom Černákom, Mathieuom Josephom či Janom Ruttom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora