Články z NHL - 31.12.2020 21:43

Fanúšikovia na NHL! Niektoré haly môžu byť naplnené na štvrtinu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Výbornou správou pre hokejového fanúšika je už len samotný fakt, že 13. januára začína nový ročník najlepšej ligy sveta. Druhým pozitívom je predpoklad, že všetky tímy budú môcť využívať na zápasy svoj domovský stánok a nepôjde o žiadne turnaje v bublinách. Američania však idú ešte ďalej a chceli by mať na zápasoch fanúšikov, aspoň v niektorých štátoch. Situácia s koronavírusom je v krajine pod neporovnateľne väčšou kontrolou ako tomu bolo počas prvej vlny a niektoré tímy by to chceli využiť aspoň na čiastočné zaplnenie svojich hál. S touto možnosťou zatiaľ pracujú štyri mužstvá.

Reakcie na toto vyhlásenie sú rozporuplné. Niektorí hovoria o šialenom riskovaní, ktoré nemá žiaden zmysel, iní chvália odvahu, ktorá je nepochybným krokom vpred. Zatiaľ to vyzerá tak, že skrátená 56-zápasová sezóna bude v 27 halách prebiehať bez fanúšikov, no Florida Panthers, Arizona Coyotes, Dallas Stars a Tampa Bay Lightning pravdepodobne zaveslujú proti prúdu. Najotvorenejší sú pri tejto téme Floridčania, ktorí hodlajú naplniť štvrtinu svojho vyše 19-tisícového štadióna. Dallas dokonca hovorí o 27,5 percenta kapacity, ktorá bude naplnená, Tampa o pätine a Arizona zatiaľ konkrétnu cifru neodhadla.

V praxi to znamená možnú návštevu na úrovni piatich tisícok priaznivcov, čo budú primárne - ak nie výlučne - držitelia permanentiek. Tí však nemusia udržať nárok na svoje konkrétne sedadlo a ich návšteve štadióna bude predchádzať obrovské množstvo opatrení a usmernení, ku ktorým pribudnú ďalšie počas samotného stretnutia. Informácie zozbierala a sumarizuje kanadská stanica TSN.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora