Články z NHL - 03.01.2021 10:21

Opora San Jose si zahrala v populárnom seriáli Vikingovia

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Povesť jedného z najslávnejších bradáčov v NHL si už vyslúžil, teraz ju prenesie aj na strieborné plátna. Kanadský hokejista Brent Burns si zahrá v populárnom severskom seriáli Vikingovia a nik nepochybuje o tom, že svojím vzhľadom perfektne zapadne. Objaví sa vo dvoch epizódach záverečnej série z prostredia obávaných stredovekých škandinávskych bojovníkov.

Napriek všetkým problémom a obmedzeniam, obranca San Jose Sharks vycestoval do Írska, kde sa seriál natáča a scenáristovi Michaelovi Hirstovi sa tam hlásil do služby. Pre web NHL hovoril o skvelom zážitku, nakoľko je sám priaznivcom tohto príbehu. Herci ho vraj prijali perfektne a celé natáčanie 13. a 14. epizódy označil za "božské".

Dielo írsko-kanadskej koprodukcie uviedlo prvé diely v apríli 2013 a momentálne ich už je 79. Podľa rôznych nezávislých hodnotení ide o jeden z najlepších historických seriálov, aké kedy uzreli svetlo sveta a ponukou objaviť sa na scéne nepohrdne ani svetoznámy hokejista. V čase neistého uvedenia novej sezóny navyše mal Burns prestoj. Čas pred svojou desiatou sezónou v San Jose a sedemnástou celkovo v NHL, využil možno tým najlepším spôsobom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora