Články z NHL - 06.01.2021 10:57

Ovečkinovo predĺženie zmluvy s Washingtonom nie je témou dňa

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Ruský útočník Alexander Ovečkin rozhodne patrí medzi najväčšie hviezdy NHL, a preto sa médiá aj fanúšikovia zaujímajú o jeho budúcnosť s citeľným predstihom. Kontrakt ruského ostrostrelca navyše v americkej metropole platí len do konca sezóny 2020/21 a jeho riešenie jednoznačne je na mieste. Ak by sa tak nestalo včas, stal by sa neobmedzeným voľným hráčom a na trhu by oňho mohli svojimi ponukami zabojovať všetky konkurenčné celky, ktoré by ho boli schopné vtesnať pod svoje platové stropy. Najnovšie vyjadrenia najlepšieho strelca minulej sezóny viacerých znervózňujú. Tvrdí totiž, že sa nikam neponáhľa.

So svojím zamestnávateľom údajne je v kontakte a o novej zmluve sa začne baviť, keď na to príde vhodný čas. Ovečkin si pritom rozhodne je vedomý svojho postavenia a aj záujmu o jeho osobu. V nedávnej minulosti viackrát naznačil, že sa v závere kariéry vráti do Moskvy, kde ho už čakajú luxusné príbytky. V 35 rokoch sa však ešte do hokejového dôchodku nechystá a aktuálna preňho ostáva Amerika. Tlak na rokovania nevyvíjajú ani Capitals a podľa generálneho manažéra Briana MacLellana je momentálne všetka energia a pozornosť zameraná na to, aby bolo mužstvo nachystané na štart skrátenej sezóny.

To ôsmemu najlepšiemu strelcovi v histórii NHL poskytuje relatívne široký manévrovací priestor a na vyrovnanie Gretzkeho mu chýba ešte 188 zásahov. Pri jeho streleckom priemere by teda potreboval ešte asi štyri ročníky, pričom donedávna šlo o najstaršieho hráča vo washingtonských radoch. Na mladosť si však evidentne tento celok nepotrpí. Počas predsezónneho obdobia najviac zarezonoval príchod 38-ročného brankára Henrika Ludqvista a 43-ročného obrancu Zdena Cháru. Známou vecou je, že Švéd pre zranenie ročník 2021 vynechá, avšak jeho miesto už zaujal ešte o rok starší Craig Anderson z Ottawy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora