Články z NHL - 07.01.2021 15:42

Tajomstvo odhalené, Rask vysvetlil minuloročný útek z play-off

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nepríjemné prekvapenie pripravil viacerým fanúšikom Bostonu Bruins v závere minulej sezóny fínsky brankár Tuukka Rask, ktorý sa náhle zbalil, opustil bublinu a odletel domov. Play-off tak kompletne dochytal Jaroslav Halák a mnohí Američania túto "zradu" brankárskej jednotke nevedeli zabudnúť. Držiteľ Vezinovej trofeje z roku 2014 sa krátko pred novou sezónou k situácii vrátil a povedal, že to jeho vzťah s klubom nijak neovplyvnilo. V bostonských radoch chce pokračovať aj naďalej a svoju budúcnosť si dokonca nevie predstaviť v žiadnom inom tíme NHL. Rodina je však na prvom mieste, čo platilo aj v auguste.

"Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo. Zavolali mi z nemocnice, že dcéra je na tom zle a museli pre ňu volať záchranku. V tom momente som mal myšlienky v hlave totálne rozlietané a nadobudol som pocit, že musím odísť. Zavolal som Camovi Neelymu, v krátkosti sme sa o tom porozprávali a odletel som," vrátil sa Rask k dianiu pred tretím duelom prvého vyraďovacieho kola proti Caroline Hurricanes. Jeho tím nakoniec sériu zvládol, no v ďalšej fáze už podľahol Tampe Bay. 33-ročný gólman tvrdí, že žiadna zlá krv pre to v nikom neostala a pred januárovým štartom novej edície profiligy majú všetko vyjasnené.

Zároveň doplnil, že veci boli vydiskutované prakticky ihneď po jeho odchode a nik zo spoluhráčov mu nič nevyčítal. "Boli sme v kontakte aj počas leta a preberali sme život. Už nikto nič nerieši. Ja nikde inde chytať nechcem. Pokiaľ na to budem mať, chcem ešte hrať jeden, dva alebo tri ďalšie roky," povedal na margo svojej silnej brankárskej pozície v Bostone, kde bol jednotkou počas ostatných ôsmich sezón. Kolegu s vyšším počtom sezónnych štartov mal naposledy v sezóne 2011/12, Američana Tima Thomasa.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora