Články z NHL - 09.01.2021 14:27

Traja nedávni majitelia najtvrdšej strely sa stretli v Caps

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nočná mora hokejových brankárov sa pravdepodobne stala realitou a postaral sa o to Washington Capitals. Predstavte si, že čelíte mužstvu, v ktorého radoch pôsobia traja zo štyroch najaktuálnejších víťazov súťaže o najtvrdšiu strelu ligy. Ten posledný pôsobí v Montreale, kde je nositeľom kapitánskeho "céčka" a jeho prestup do washingtonských radov sa preto javí ako nepravdepodobný. Dlhoročným kapitánom konkurenčného tímu však bol do minulého roka aj Zdeno Chára.

Práve Chára v tejto disciplíne na All-Star Game nemal konkurenciu. Na puky s rýchlosťou 160 kilometrov za hodinu sa nik nechytal a súťaž vyhrával nepretržite od roku 2007 až 2012. Následne patrili tri ročníky v exhibícii Sheaovi Weberovi a po ňom sa o slovo prihlásili ďalší dvaja hráči Capitals. Alexander Ovečkin si v roku 2018 vystrelil víťazstvo, hoci jednou z najpomalších striel, aká v novodobej histórii stačila na prvenstvo. O rok neskôr vyslal najrýchlejší puk John Carlson, ktorý je stálicou tohto tímu.


Najtvrdšiu strelu za rok 2020 má Shea Weber, ktorého hlavným vyzývateľom bol John Carlson

Rôznorodé myšlienky dostane tento fakt do hlavy aj brankárom Capitals. Tí sa určite nemôžu dočkať predstavy, keď sa v rámci tréningov či rozcvičiek táto partia nastúpi na modrú čiaru a bude sa snažiť svojho gólmana rozchytať. Ešte horšie to však budú mať brankári konkurencie. Pri triu Chára-Carlson-Ovečkin to pritom nekončí. Náprah, adekvátny mohutnej postave, dokáže predviesť aj Brenden Dillon či Tom Wilson a "drobcami" určite nie sú ani Jonas Siegenthaler či Justin Schultz.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora