Články z NHL - 10.01.2021 10:05

Hviezdny brankár NHL podpísal zmluvu na dva roky a ukončil kariéru

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: čtk/huste

Aj u nás už bol kedysi Stanley Cup a takto si to môžeme aspoň pripomenúť. Pretože spomínať už len bude aj dvojnásobný víťaz Stanley Cupu s Chicagom Corey Crawford. Ten ukončil kariéru deň po tom, čo si vzal vo svojom novom pôsobisku New Jersey z osobných dôvodov voľno. 36-ročný kanadský brankár podpísal v októbri s Devils ako voľný hráč dvojročnú zmluvu na 7,8 miliónov dolárov, ale jeho jediným pôsobiskom v NHL nakoniec zostane Blackhawks.

„Chcel som pokračovať v kariére, ale mám pocit, že už som hokeju dal všetko. Usúdil som, že je na čase skončiť,“ uviedol v prehlásení Crawford, ktorý v prvom týždni tréningového kempu vynechal tri tréningy. V New Jersey mal kryť chrbát tímovej jednotke MacKenziemu Blackwoodovi.


Crawford odohral v Chicagu 13 sezón a tímu pomohol v rokoch 2013 a 2015 získať Stanley Cup. V týchto sezónach tiež získal William M. Jennings pre brankára tímu, ktorý obdržal v základnej části NHL najmenej gólov. V roku 2016 bol členom víťazného kanadského výberu na Svetovom pohári v Toronte.

V základnej časti Crawford vychytal v drese Blackhawks 260 výhier a ďalších 52 pridal v play off, čo je klubový rekord.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora