Články z NHL - 13.01.2021 17:07

Halák a Rask budú fungovať izolovane. Nesmú sa nakaziť obaja

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Tréner hokejového Bostonu Bruins prišiel so špecifickou myšlienkou, ktorá je však pre aktuálnu dobu viac ako príznačná. Chce obmedziť kontakt medzi aktuálnou brankárskou dvojicou, ktorá sa mimo ľadu nemá stretávať a minimalizovať tak šancu, že by mal v jednom momente tím oboch brankárov nakazených koronavírusom. Novinárom to prezradil počas tlačovej videokonferencie pred štartom ročníka 2020/21. Zásadne mu pritom neprekáža ani to, že vysvetľovanie či rozbor konkrétnych situácií bude treba realizovať duplicitne. Námaha vraj za eliminovanie nebezpečenstva jednoznačne stojí.

Klub už skôr avizoval, že Covid-19 neberie na ľahkú váhu. Všetky bezpečnostné protokoly má dôkladne naštudované a spraví všetko preto, aby ich v praxi dodržoval. "Pri rozbore videí s hráčmi bude Tuukka v skupine s tromi alebo štyrmi obrancami a šiestimi útočníkmi. Potom príde na rad druhá skupina s Jarom. Ten istý míting teda budeme musieť urobiť dvakrát. Je to však jeden z najlepších spôsobov, ako minimalizovať riziko, že prídeme o oboch brankárov. Samozrejme, všetko sú to špekulácie, ale môže sa to stať," uviedol konkrétny príklad kouč Bruce Cassidy. Veľmi dobre si uvedomuje, že v prípade pozitívnych testov pôjdu do karantény aj potenciálne zdraví hokejisti. Preto hodlá pracovať napríklad aj s autobusovými presunmi medzi hotelom a halou.

Boston sa prvý raz v novej sezóne na ľade ukáže v noci zo štvrtka na piatok. Aj tento rok bude pozíciu brankárskej jednotky pravdepodobne plniť Tukka Rask, ktorý mal počas ročníka 2019/20 na konte 41 štartov, kým Jaroslav Halák zasiahol do 31 stretnutí. Fín sa počas play-off náhle pobral do vlasti, ale túto komplikáciu už má s vedením vysvetlenú a je to zabudnutá záležitosť. Slovenský gólman pre klubové sociálne siete pripomenul, že vzťah je medzi nimi je viac ako dobrý, tešia sa na úvod ročníka a o svoje miesto v tíme sa budú biť výlučne kvalitnými výkonmi na ľade. "S Tuukkom je to od môjho príchodu do Bostonu výborné. Obaja máme rovnaký cieľ, chceme čo najviac pomáhať mužstvu a vzájomne sa rešpektujeme a chápeme. O nič iné nám nejde," povedal 35-ročný Bratislavčan, ktorý je v tíme od leta 2018.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora