Články z NHL - 13.01.2021 19:12

Ottawa sľúbila naplnenie tretiny haly, tweet zakrátko zmazala

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Celkom kuriózneho prešľapu sa dopustilo vedenie hokejovej Ottawy Senators, ktorá sa už nevie dočkať súťažného zápasu po desiatich mesiacoch. V derby bude čeliť Torontu Maple Leafs a prostredníctvom sociálnych sietí víťazoslávne oznámila, že na tribúny pustí až šesť tisíc fanúšikov, čo by znamenalo, že svoj Canadian Tire Centre zaplní takmer na jednu tretinu.

V porovnaní s konkurenciou by bola jednoznačne najbenevolentnejším tímom celej NHL. Doteraz tí najodvážnejší avizovali 20 percent kapacity. Majiteľ tímu Eugene Melnyk však zrejme pozabudol na to, že takýto krok aktuálne vyhlášky zakazujú. Svoj tweet preto rýchlo zmazal. Len vo štvrtok provincia Ontario prijala nové neriadenia, ktoré výrazne obmedzujú pohyb obyvateľov a žiadajú ich len o vybavovanie nevyhnutných životných potrieb.

Hoci je Kanada nesporne hokejovým národom, návšteva duelu NHL do tejto kategórie nespadá. Minimálne pre prvý zápas sezóny, stret s veľkým rivalom a členom Original Six, tak zrejme ostane domovský stánok úplne prázdny. Pred Senators sa zatiaľ len štyri tímy odhodlali vpustiť priaznivcov do haly - Florida, Arizona, Dallas a Tampa Bay. Pittsburgh avizoval, že by k tomuto kroku rád pristúpil pre februárový program.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora