Články z NHL - 15.01.2021 22:01

Simulácia má jasno. Stanley Cup sa po 20 rokoch vráti do Denveru

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Fanúšikovia konzolových hier sa tradične tešia aj na to, ako vidí novú sezónu NHL rovnomenná simulácia od EA Sports. Tá sa tento rok zhoduje s väčšinou odborníkov a stávkových kancelárií. Hoci ide o súťaž mimoriadne vyrovnanú, medzi topfavoritov radia Colorado Avalanche. Kapitán Gabriel Landeskog s pohárom v rukách bol posledným obrázkom aj tohtoročnej konzolovej predpovede, čo by znamenalo, že klub z Denveru ligu opanuje tretí raz vo svojej histórii. Predpoveď tak tvrdí, že sa Colorado najlepšie vysporiada s novým formátom, ktorý zahŕňa osem vzájomných zápasov s každým divíznym súperom a následne postup najlepších štyroch z každej skupiny.

Divízie tento rok nesú komerčné názvy. Z tej kanadskej, respektíve Scotia North Division, sa do play-off dostane Toronto, Edmonton, Vancouver a Montreal. Z Honda West Division ich doplní Colorado, Vegas, St. Louis a Los Angeles, papierovo najsilnejšia partia v MassMutual East Division zabezpečí spokojný úsmev Philadelphii, Washingtonu, Bostonu a New Yorku Rangers a za Discover Central Division zoznam účastníkov vyraďovacej fázy doplní Tampa, Dallas, Carolina a Columbus. Pri takejto konštalácii hviezd by sa tímu Avalanche mali postupne do cesty postaviť výbery Los Angeles, Vegas, Toronta a Tampy Bay.

Simulácia play-off 2021 podľa EA Sports
Zdroj: nhl.com

Súčasťou tejto odvážnej prognózy je aj kompletné bodovanie jednotlivých hráčov. Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hokejistu vraj po tretí raz v kariére získa Connor McDavid. Nové meno sa objaví v histórii ocenenia pre najlepšieho ligového strelca, ktorým by sa mal stať Auston Matthews. Brankárske štatistiky by opanoval Carter Hart z Philadelphie Flyers a najlepším nováčikom sa na radosť mnohých má stať draftová jednotka Alexis Lafreniére. Ak sa ešte raz vrátime ku Coloradu, nateraz posledný Stanley Cup dvíhali jeho hráči nad hlavu v roku 2001. Vtedajšími oporami tímu boli Joe Sakic, Peter Forsberg, Milan Hejduk, Alex Tanguay, Ray Bourque či Patrick Roy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora