Články z NHL - 17.01.2021 17:26

Voráček vypenil na novinára. Neodpovedal mu, lebo je podrazák

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter
Philadelphia Flyers

Philadelphia Flyers vstúpila do nového ročníka NHL dvomi víťazstvami nad rivalom z Pittsburghu a vyhrieva sa na čele svojej divízie. Človek by si pomyslel, že nálada v tíme je ideálna, no český hokejista Jakub Voráček to na tlačovej konferencii úplne nepotvrdil. Napriek druhému víťazstvu trojgólovým rozdielom nevyzeral najlepšie naladený a odskákal si to jeho "starý známy" z denníka The Philadelphia Inquirer. Položil pritom úplne nevinnú otázku o tom, v čom je táto sezóna s rôznymi opatreniami a obmedzeniami iná oproti ročníku 2019/20. Voráček mu dal len čiastkovú odpoveď a počastoval ho niekoľkými ostrými slovami.

"Nezáleží na tom, čo poviem, Mike. Aj tak vždy o mne napíšeš nejakú s**čku. Na tvoju otázku ani nebudem odpovedať. Si podrazák a už to nie je ani vtipné," povedal 31-ročný rodák z Kladna novinárovi Sielskemu a vzápätí si vypýtal ďalšiu otázku. Kluby NHL nevidia radi od svojich hráčov podobné správanie a nasvedčuje tomu aj reakcia Travisa Konecneho. Ten, sediac veľa českého spoluhráča, pôsobil na chvíľu značne znepokojene z toho, čo si práve vypočul. Fér je však povedať, že Voráček nezotrel bezdôvodne novinára, ktorého nikdy predtým nevidel. So spomenutým médiom si v minulosti už niečo málo zažil a na internete sa objavili viaceré príbehy, pre ktoré Sielski leží rodákovi z Kladna v žalúdku.

Jeho hokejové články sú často drzé, sarkastické a útočné, obzvlášť, ak sa klubu či hráčovi nedarí. Zhruba pred dvomi rokmi reagoval na šumy okolo trejdu krídelníka tým, že väčší zmysel by mala jeho výmena za zosnulú speváčku Kate Smithovú. Český web sport.cz pripomína aj ich konfrontáciu pre náznak, že Voráček a van Riemsdyk nabúrali autoritu trénera Alaina Vigneaulta. Obaja sa mali smiať na kritike, že skúsení hráči zaostávajú za očakávaniami a musia zabrať. Článok následne upravil a ozrejmil, že ich žartíky na tímovom stretnutí nemali nič spoločné s poukázaním na ich nepresvedčivé výkony.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora