Články z NHL - 18.01.2021 20:07

Podpíšete ma a skončím kariéru, vyhráža sa veterán

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Skúsený kanadský hokejista Jason Spezza už skôr avizoval, že hrá svoju poslednú sezónu v NHL. V kariére ešte nikdy nezískal Stanley Cup a dal si posledný rok na to, aby sa k najslávnejšej hokejovej trofeji prepracoval. V Toronte Maple Leafs sa však dlho neohrial a po troch odohraných zápasoch ho klub zaradil na listinu nechránených hráčov. Znamená to, že naňho môže bezplatne siahnuť ktorýkoľvek iný tím v súťaži, no rýchlo by to oľutoval. Tvrdí to hráčov agent. 37-ročný center vidí jedinú možnosť, a to dohodu so súčasným zamestnávateľom. V opačnom prípade ukončí kariéru.

V minulosti už hájil farby Dallasu aj Ottawy. V Toronte je od roku 2019 a tvrdí, že pôsobenie v inom klube si už nevie predstaviť. Momentálne má podpísaný kontrakt na 700 tisíc dolárov a pokiaľ by si ho spomedzi nechránených hráčov niekto stiahol, bolo by to práve s týmito finančnými podmienkami. Spezza je však odhodlaný zmluvu okamžite vypovedať, vyviazať sa z nej a tým pádom by bol pripravený nanovo rokovať s Maple Leafs, hoci aj o menších peniazoch. Kanadským médiám tieto informácie poskytol Rick Curran, ktorý útočníka zastupuje.

"Hrať za Maple Leafs je pre mňa výnimočné. Byť hráčom Toronta je niečím, o čom som sníval ako malý chlapec a vždy som to považoval za veľkú vec. Keď si na seba obliekam tento dres, vôbec to neberiem ako samozrejmosť," hovoril rodák z Ontaria v čase, keď sa tomuto klubu upísal. V súčasnosti považuje prácu v Air Canada Center za nedokončenú a hodlá ešte zabojovať o svoje miesto v zostave. Jeho najlepšie hokejové dni sú pritom dávnou minulosťou. Niekdajšie osemdesiat či deväťdesiatbodové ročníky sú zabudnuté a v ostatných troch sezónach končil pod hodnotou 30 kanadských bodov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora