Články z NHL - 19.01.2021 12:03

Jeho rodičom venoval lístky na hokej, potom sa s ním pobil

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nový kapitán Detroitu Red Wings si získal priazeň fanúšikov krásnym gestom, keď venoval vstupenky na zápas protihráčovi pre jeho rodičov. Hostia totiž za aktuálnych okolností nemajú do haly prístup a obmedzený počet vstupeniek dostanú len domáci. Dylan Larkin sa pred duelom jeho Detroitu s Columbusom o svoj "prídel" podelil s hosťujúcim bekom Zachom Werenskym. Len málokto by predpokladal, že sa táto dvojica v 60. minúte pobije.

V dramatickom zápase sa Blue Jackets dostali do vedenia o dva góly, ktoré domáci Red Wings znížili aj vďaka spornému zásahu. Hneď po ňom sa strhol hromadný konflikt, pustil sa do seba práve Larkin s Werenskym a boli z toho päťminútové tresty. Columbus dokázal na detroitskom ľade vyhrať 3:2, no ojedinelí fanúšikovia hostí už nemali priestor svoju ratolesť vytlieskať.

Mladí Američania vo svojej kariére prešli dlhú spoločnú cestu. Obaja sú rodákmi z Michiganu a od mládežníckych čias hrali v rovnakých kluboch. Pri drafte si však už hráč svojho zamestnávateľa nevyberie a kým Larkin skončil v Detroite, Werenski putoval do neďalekého Ohia. Ich kamarátstvo však zotrvalo, potvrdzuje to aj príbeh o darovaných lístkoch a na pivo určite zájdu aj po niekoľkých pondelkových úderoch päsťou.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora