Články z NHL - 21.01.2021 12:41

Ruské hviezdy Washingtonu žúrovali na izbe. Neminul ich trest

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Ak by NHL aplikovala najprísnejší meter, v najbližšom čase by Washington Capitals musel stavať poriadne oklieštenú zostavu. Disciplinárna komisia sa totiž zaoberá štvoricou jeho ruských hráčov, ktorí si vo voľnom čase spravili menšiu stretávku na hotelovej izbe a trochu oslávili úspešný začiatok nového ročníka NHL. Podobné nápady sú však pre hráčov NHL striktne zakázané, protokol o bezpečnosti a boji s pandémiou ich definuje ako porušenie pravidiel a za prešľap svojich mužov pyká aj samotný klub, ktorému bola vymeraná pokuta 100 tisíc dolárov.

Indície z prostredia washingtonskej bubliny navyše naznačujú, že to nemusela byť jednorazová záležitosť a akákoľvek opatrnosť šla na vedľajšiu koľaj. Fanúšikovia Capitals sa hnevajú na bizarné pravidlá. Hráči sa spoločne prepravujú na zápasy, trénujú aj hrajú zápasy, ale v ubytovacom zariadení sa musia zďaleka obchádzať. Faktom však je, že sa NHL snaží kontakty a riziko obmedziť na nutné minimu. Kým bez tréningov a ciest naň sa hrať dá len ťažko, zábava ešte minimálne pár týždňov bude musieť ísť bokom.


Po dvoch víťazstvách nad Buffalom, Capitals dvakrát padli v extratime proti Pittsburghu

Potrestanou štvoricou je Alexander Ovečkin, Jevgenij Kuznecov, Iľja Samsonov a Dmitrij Orlov. Všetci sú pevným článkom zostavy, hráči v poli absolvovali všetky štyri doterajšie zápasy, brankár Samsonov si štarty podelil s mladým Čechom Vítkom Vanečkom. Klub aj previnilci si chybu priznali, ospravedlnili sa a vyvodiť z toho chcú ponaučenie aj väčšiu opatrnosť do budúcna. Kým finančný trest je zrejmý, prípadná suspendácia ešte nie. Capitals hrajú šesť domácich zápasov po sebe - po dvakrát s Buffalom, Bostonom a New Yorkom Islanders.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora