Články z NHL - 03.02.2021 14:03

Žiadna diskrétnosť, agent NHL vybavuje prestupy veľmi nezvyčajne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Práca hráčskeho agenta je aj o hľadaní kompromisov a pohybe na veľmi tenkej hranici medzi jednotlivými klubmi pri zastupovaní záujmov rôznych hokejistov. Darren Ferris má vo svojom portfóliu 24 klientov, no jeho spôsoby sú viac ako neštandardné. Veľkú kritiku si vyslúžil najmä za to, že o vôli hráča prestúpiť hovorí otvorene do médií a takto sa o tom dozvedajú aj tímy bez toho, aby prebehol akýkoľvek diskrétny rozhovor.

Najnovšími dvomi príkladmi bol Sam Bennett a Victor Mete, okrem ktorých zastupuje napríklad aj Mitchella Marnera či Taylora Halla. Ferris v bežnom rozhovore bez zábran hovoril o tom, že spomenutí dvaja hokejisti chcú zmeniť pôsobisko. 24-ročný Bennet, útočník Calgary, vraj nie je spokojný so svojou pozíciou v tíme a rád by hral v takom, ktorý mu zaručí lepšie miesto v hierarchii ako v tretej či štvrtej formácii. Obranca Mete je v Montreale len náhradníkom s čím rovnako nie je spokojný.

Spoločným znakom týchto dvoch avizovaných odchodov je to, že Flames ani Canadiens nedostali od hráča či agenta žiadnu informáciu. Ich generálni manažéri si o tom prečítali na internete, hneď na niekoľkých weboch, a vôbec to neprijali nadšene. Neštandardné metódy aspoň čiastočný úspech mali. Victor Mete bol členom tretej obrannej dvojice pri víťaznom zápase proti Vancouveru, kým v prípade Benneta rovnako neprišlo žiadne suspendovanie a pri výhre po nájazdoch nad Winnipegom hral na svojom tradičnom mieste v zostave.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora