Články z NHL - 08.02.2021 22:04

Český bek dostal najvyššiu možnú pokutu za bodnutie protihráča

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Bodnutie je v ľadovom hokeji radené do kategórie tých najzákernejších zákrokov a trest zaň je adekvátny tomu. Takto nešťastne na seba upútal pozornosť 28-ročný český obranca Radim Šimek, ktorý nastupuje za San Jose Sharks a z takéhoto prehrešku ho usvedčila disciplinárna komisia po zápase s Anaheimom. Priamo v zápase pritom dostal len dvojminútový trest za hrubosť, keď sa po strete pustil do ľahšej potýčky s Adamom Henriquem.

Kompetentní si však incident pustili znovu a vôbec sa im nepáčil dôvod, prečo medzi touto dvojicou začali lietať údery. Odchovanec Benátek nad Jizerou si totiž robil poriadok pred svojím bránkoviskom tak, že kanadského protihráča zasiahol hokejkou do veľmi citlivých miest. Ten si to nenechal a vyštartoval do protiútoku. Z bitky nebolo nič, obaja sa veľmi rýchlo ocitli na zemi a zasiahli rozhodcovia.

V tej chvíli český hokejista zrejme veril, že mu zákernosť prešla, no platilo to len o samotnom zápase. Šimek musí zaplatiť pokutu 5 tisíc dolárov, čo je najvyšší možný trest, ktorý za tento prehrešok hrozil. Samotný televízny záber ešte hráča Sharks neusvedčuje z ničoho mimoriadne nekalého, no na Twitteri sa už dá nájsť aj pohľad hornej kamery. Z nej je zrejmé, že obranca vedel, čo robí a protihráča zasiahol do rozkroku.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora