Články z NHL - 10.02.2021 12:48

Pittsburghu bude šéfovať legenda najväčšieho rivala

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Približne po odohranej pätine základnej časti predstavil Pittsburgh Penguins nových ľudí vo svojom vedení. Hoci nešlo o prekvapivé voľby a mená dvoch nových šéfov sa skloňovali už dlhšie, oficiálne vymenovanie napriek tomu vyvolalo rozruch. Generálnym manažérom sa totiž stal Ron Hextall, ktorý prakticky celé 90. roky odchytal vo farbách Philadelphie Flyers, ktorá je najväčším rivalom "tučniakov" v NHL, a to nielen pre regionálnu blízkosť. Merania síl pensylvánskych rivalov sú zväčša poriadne vyostrené a Kanaďan o tom vie svoje.

Hextall bol zároveň prvým brankárom v histórii ligy, ktorý dokázal streliť gól cez celé klzisko a zapísal sa do streleckej listiny. Okrem Flyers chytal v minulosti aj za Québec a ako funkcionár pridal do svojho životopisu aj Los Angeles Kings. Vo Philadelphii plnil okrem funkcie generálneho manažéra aj úlohu šéfa hokejových operácií.

Spoločne s novým GM bol predstavený aj nový prezident klubu, ktorým je funkcionársky svetobežník amerického kontinentu Brian Burke. Ten pracoval v štruktúrach celej NHL, no aj v Anaheime, Toronte, Vancouveri a naposledy v Calgary Flames. "Sme neskutočne šťastní, že môžeme priviesť dvoch vysoko rešpektovaných manažérov, ktorí majú viac ako päťdesiat rokov skúseností s riadením NHL," napísali na svojom webe Penguins, ktorí potrebovali obsadiť uvoľnené miesto po Jimovi Rutherfordovi, ktorý rezignoval na konci januára.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora