Články z NHL - 10.02.2021 19:28

Prvý sezónny Howov hetrik nehlási len NHL. Činil sa Smith aj Telegin

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Detroit Red Wings na konci minulého týždňa pretrhol šnúru deviatich prehier v rade a odozvu v médiách si vyslúžil aj prvý sezónny hetrik Gordieho Howa. Postaral sa oň 22-ročný krídelník Givani Smith. K víťazstvu 4:1 nad Floridou sa pričinil gólom v 38. minúte, asistenciou v 50. a pästným súbojom proti Aaronovi Ekbladovi v závere duelu. Američania však neboli jediní, ktorí oslavovali držiteľa takejto zápasovej zbierky. Tú vyskladal aj ruský útočník Ivan Telegin z CSKA. Jeho počin bol o to zaujímavejší, že pomohol otočiť zápas proti Čeľabinsku pri dvojgólovom manku. V úvode druhej tretiny znížil na 1:2, v úvode tretej prihral na vyrovnávajúci gól, potom sa pobil a Moskovčania nakoniec zvládli samostatné nájazdy.

Smith sa predviedol v nedeľu večer a možno povedať, že jeho Detroit neprežíva vydarenejšiu sezónu ako bola tá predošlá. "Jediné, na čo myslím, vždy, keď som na ľade, je nutnosť čo najtvrdšie pracovať. Keď zo seba vydám maximum, verím, že to bude mať patričný efekt," povedal po stretnutí s Floridou dôrazný forward. Súčasťou organizácie je od roku 2016, no za "áčko" nastupuje len druhú sezónu. V Severnej Amerike zároveň oživil diskusie o opodstatnenosti názvu "hetrik Gordieho Howa", keďže legenda za celú svoju kariéru odohrala len dva takéto zápasy. Lídrom takéhoto rebríčka je Rick Tocchet, ktorý ich v 80. a 90. rokoch nakopil až 18. Spomedzi aktívnych hráčov je v popredí tejto štatistiky Zdeno Chára či Joe Thornton.

Čo sa týka Ivana Telegina, vyznávači tvrdej hry budú mať námietky najmä k bitke. V zápase Traktor - CSKA bol mužovi zápasu za ňu udelený len trest 2+2 minúty, no šlo skôr o benevolenciu hlavných rozhodcov. Zaujímavosťou je, že sa pobili dvaja Teleginovci, no ide iba o menovcov. Dvadsaťročný Sergej je odchovancom Jugry a v Kontinentálnej hokejovej lige hrá prvý rok. Ivan je 28-ročným rodákom z Novokuznecka a za sebou toho má výrazne viac na klubovej aj reprezentačnej úrovni.