Články z NHL - 14.02.2021 11:16

Obaja tvrdohlavo odmietali opustiť ľad, mohol za to rituál

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

O kurióznu vložku k hokejovému duelu New Yorku Rangers s Bostonom Bruins sa postarala dvojica útočníkov s rovnakým rituálom. Brad Marchand aj Mika Zibanejad totiž zásadne z ľadu schádzajú ako úplne poslední. Keď sa však v zápase stretnú takí muži dvaja, o zábavu je postarané. Obaja tvrdohlavo ostalo stáť pri východe, zavadzali rolbe a spokojní s nimi neboli ani usporiadatelia. Práve tí sa vložili do vyriešenia kuriózneho problému.

Niekomu sa to môže zdať ako detinská malichernosť, no poctivosť pri rituáloch je pre športovcov veľmi dôležitá. 27-ročný center z radov Rangers a 32-ročný krídelník Bruins zviedli poriadnu skúšku trpezlivosti. Kým Marchand volil trochu strečingu, jeho švédsky sok stavil na trpezlivé postávanie s kamenným výrazom. V tom zasiahol jeden z usporiadateľov, ktorý obom navrhol riešenie v podobe hry kameň-papier-nožnice. Šťastnejší bol Zibanejad. Bostonský hokejista sa tým pádom z ľadu musel pobrať ako prvý.

Vzhľadom na gólovo chudobný zápas, aspoň niečo sa stalo témou diskusií a zábavy na sociálnych sieťach. Boston vyhral nad newyorským súperom 1:0 a Jaroslav Halák sa dočkal svojho prvého sezónneho shutoutu. Celkovo sa v prebiehajúcej sezóne NHL stalo po devätnásty raz, že niektoré mužstvo ustálo bez inkasovania.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora