Články z NHL - 19.02.2021 22:53

Kto bude lepší? Produktivita McDavida zatiaľ kopíruje tú Crosbyho

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Aj Edmonton Oilers robí všetko preto, aby sa aklimatizoval v novej kanadskej divízii čo najlepším umiestnením a do víťazného konca zatiaľ dotiahol nadpolovičnú väčšinu svojich duelov. Connor McDavid a Leon Draisaitl sú dvomi najproduktívnejšími hráčmi ligy, robia pre to maximum a prvý menovaný sa navyše dočkal v zápase s Winnipegom výnimočného momentu.

Kanaďan pokoril métu 500 kanadských bodov, čo je tradične za morom vnímané ako lakmusový papierik pri porovnávaní hokejistov rôznych vekových kategórií. McDavid potreboval na pokorenie päťstovky 369 zápasov, rovnako ako Sidney Crosby. Rýchlejšie to počas svojej kariéry stihlo len sedem hráčov, z toho žiaden už nie je aktívny. Zároveň platí, že v histórii len dvadsať hokejistov dosiahlo túto métu skôr ako vo svojom 400. vystúpení. McDavid bol pritom rýchlejší ako Ovečkin, Malkin, Marleau či Kane.

"Je celkom vtipné nad tým premýšľať. Kráčať po boku takého hráča, je výnimočné," povedal 24-ročný Kanaďan o svojom staršom krajanovi. V prvých piatich stovkách Crosbyho bodov pritom bolo 181 presných zásahov, McDavid zatiaľ skóroval 171krát.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora