Články z NHL - 21.02.2021 10:18

Winter Classic v neskutočnej scenérii sa dohrával na druhý pokus

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Najlepšia hokejová liga sveta má za sebou zatiaľ polovicu akcie pod holým nebom a nabrala pritom výrazný časový sklz. Očakávané Winter Classic sa tento rok hrá na brehu jazera Tahoe a dlhé týždne sa sociálnymi sieťami šíria fotografie a videá nádherného prostredia najväčšieho horského jazera v Spojených štátoch amerických. Problém bol jediný, avšak obrovský. Počasie neumožnilo hrať hokej.

Prvým z naplánovaných duelov bola konfrontácia medzi Vegas Golden Knights a Coloradom Avalanche, ktorá mala za sebou úvodnú dvadsaťminútovku. Aj jej záver bol pre hráčov poriadnym utrpením, ľadová plocha bola na hokejový zápas totálne nespôsobilá a nezachránila ju ani prestávka medzi tretinami. Ostré slnko ľad rýchlo topilo, na ňom ostávali diery a pokračovanie by bolo hazardom pre všetkých jeho aktérov. Komisár ligy Gary Bettman tak pristúpil k nepopulárnemu rozhodnutiu, že sa dohrá o osem hodín neskôr.

Slovenského diváka to od dosledovania odradilo, keďže z príjemného podvečera sa akcia presunula na skoré ranné hodiny. Dohrávalo sa pod umelým osvetlením a rozprávkové okolie, ktoré obklopovalo ľadovú plochu, ostalo razom neviditeľné a nevyužité. O dôležité body sa i tak bojovalo a Avalanche vyhrali 3:2. Bettman pre médiá priznal, že v takýchto náročných podmienkach sa Winter Classic nikdy neocitol. Hralo sa v daždi aj v snehu, slnečné lúče však ľadu škodia. Tak funguje fyzika.

Duely pod holým nebom sa hrajú každoročne od roku 2008 a ich dejiskom sú zvyčajne štadióny na americký futbal či bejzbal. Pre rok 2021 bol pôvodným plánom bejzbalový Target Field v Minneapolise, ale pre pandémiu sa na ňom bude hrať až o rok. Zápas ďaleko od civilizácie, na jazere s improvizovanými prístreškami pre vysielateľov, funkcionárov aj tímy sa javil ako skvelý nápad. Vo veľkom sa pritom hovorí o tom, že podobné jazerá ponúka aj Kanada, ktorá zatiaľ Winter Classic nikdy nehostila a šancu by si zrejme zaslúžila.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora